Pod koniec sierpnia, w ramach letnich spotkań bibliotecznych, dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt.: „W 7 dni dookoła bajek”. TEATRTAK przyjechał do biblioteki w Jutrosinie z Radomia, a spektakl był opłacony ze środków finansowych biblioteki powiatowej w Rawiczu.

Dzieci miały okazję przenieś się w świat wierszy Jana Brzechwy, a także mogły spotkać Czerwonego Kapturka. Główny bohater Smok Smokowski przez tydzień każdego dnia przenosił się do innej bajki – na początku spotkał się z Kaczką Dziwaczką, która nauczyła go zaklęcia, dzięki któremu mógł przeskakiwać z bajki do bajki. W tym momencie zaczęła się jego przygoda z wierszami – tańczył z IGŁĄ, prawie ożenił się z BIEDRONKĄ, która jednak wybrała ŻUKA, dostał KATARU od Katarzyny, a kiedy chciał odpocząć zmęczony podróżą zawołali, że jest LEŃ. W końcu dotarł do chatki babci CZERWONEGO KAPTURKA, która pomyliła go z wilkiem, ale potem szczęśliwie udało mu się wróć do domu z bajkowej podróży.

Dzieci miały okazję, nie tylko przypomnieć sobie treść znanych utworów, ale też okazję do edukacyjnej zabawy – rymowały, nauczyły się zaklęcia i piosenki, a także przypomniały sobie po angielsku dni tygodnia. Wszystkie dzieci bawiły się doskonale i czekają na kolejne bajkowe przygody.

Następnego dnia odbyło się spotkanie z dziećmi pt. „Zabawy ze zwierzętami Brzechwy”, na którym uczestnicy wysłuchali kolejnych wierszy tego popularnego autora, odgadywali zagadki, a także wykonali z papieru jeżyka.

 Galeria zdjęć: